Куточок споживача - перелік документів 2024

Перелік документів для куточка споживача залежить від сфери діяльності підприємця або юридичної особи. Стенди Куточок споживача зазвичай використовують при надання будь-яких послуг населенню або іншим організаціям.

Якщо Ваша сфера діяльності - торгівля, то куточок споживача можна замінити на стенд куточок покупця. Головне, щоб такий інформаційний стенд був із легкістю доступний Вашим клентам і відвідувачам. Стенд Куточок споживача інформує зацікавлених осіб про продавця або про того, хто надає послуги.

Про скасування норми обов'язкового ведення книги відгуків і пропозицій  КМУ скасував книгу відгуків і пропозицій

Перелік обов'язкових документів для куточка споживача:

 • Повна інформація про підприємця або юр.особи. Зазвичай досить скопіювати дані з реєстраційних документів
 • Ліцензії, якщо Ваша сфера діяльності ліцензується
 • Контактні дані відділу Захисту прав споживача у Вашому населеному пункті

Інші документи, які потрібно розмістити на стенді Куточок споживача, залежать від виду діяльності. Наприклад, різноманітні сертифікати якості товарів і продукції. Тобто всі ті документи, які суб'єкт підприємницької діяльності повинен пред'явити споживачу послуги, покупцю або перевіряючому. Розміщувати всі ці документи на стенді куточок споживача необов'язково, але дуже зручно. У разі потреби їх пред'явити не потрібно судорожно шукати їх в шафах і під прилавком - можна просто вказати на стенд.

Перелік документів, які можуть розташовуватися на стенді куточок споживача:

 • Книга відгуків і пропозицій в установленому порядку прошнурована і з номерами всіх сторінок - не обов'язкова з 6 березня 2019 року. Але за бажанням може перебувати на стенді.
 • При торгівлі на ринку - "Правила торгівлі на ринках"
 • При торгівлі продовольчими товарами - "Правила торгівлі продтоварами", "Правила торгівлі овочевою продукцією", "Санітарні правила", "Правила торгівлі алкогольними напоями"
 • При торгівлі промисловими товарами - "Правила торгівлі непродовольчими товарами", "Список товарів, що не підлягають обміну".
 • На стенді Куточок споживача в перукарні повинна бути наступна інформація - "Правила побутового обслуговування", перелік стрижок та інших послуг з цінами на кожну окремо, перелік категорій громадян, які мають пільги на ціну послуги; гарантії надання послуг.
 • При наданні побутових послуг - "Правила побутового обслуговування населення"
 • При продажу драг. металів - "Правила торгівлі дорогоцінними металами"
 • На стенді Куточок споживача в підприємствах громадського харчування - санітарні правила СанПин 42-123-5777-91
 • Крім цього, на стендах можуть розташовуватися написи про шкоду куріння і напис "Куріння заборонено" із позначкою перекресленою сигарети. Для закладів громадського харчування ця норма обов'язкова. Також в кафе і ресторанах повинна бути схема Спеціальних місць для куріння.

 

Вибір місця для розміщення стенда куточок споживача

Стенд Куточок споживача встановлюється на видному місці, так, щоб покупець бачив його з будь-якої точки торгового залу або офісу. Якщо в офісі або в торговому залі магазину є кілька приміщень, то досить одного стенду на вході. Таким чином, стенд Куточок споживача повинен бути встановлений в такому місці, де клієнт його бачить в момент покупки або надання послуги.

Пропонуємо кілька варіантів куточків споживача, які ви можете купити прямо зараз

 

Купити якісний і недорогий стенд Куточок споживача Ви можете в нашому інтернет-магазині. Ми підберемо стенд, який точно відповідатиме Вашій сфери діяльності, і доставимо його Вам по всій Україні.

Наші Партнери

verhovna radaksukovalskadarndmsusupportkpikpiitobiknucementuanefrolog